GLASS & CERAMICS / Art Glass / Vase 15385490

nr 1538 5490

Ingegerd Råman

(f. 1943), Sverige

Ingegerd Råman (b. 1943), Sweden. 'Slowfox', Orrefors Glassworks, Sweden, svart glasmassa, etikettmärkt och signerad Orrefors, höjd ca 22, diameter ca 20 cm, mikronagg.

VASE, "Slowfox", Orrefors, svart glasmassa, etikettmärkt och signerad Orrefors. Höjd: ca 22cm, diameter: ca 20 cm

Condition: mikronagg

Ingegerd Råman, Swedish designer, born 1943

1000

SEK 700

Monday May 1 2023
at 19:57:49

29/4 18:35:30 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Ingegerd Råman

Read more about Ingegerd Råman
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.